בית מרקחת אורנים פארם

משלוחים בפריסה ארצית

הזמנה מעל 350 ₪ משלוח חינם

02-6792632

פוסט טראומה וקנאביס

שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב telegram

“ירושלים, יצאתי מ’וועדה רפואית’ של הביטוח הלאומי. בהתקף חרדה ובקושי נושם בגלל סירנה של אמבולנס שהפתיעה אותי והכניסה אותי לפלאשבקים.

המסכה בכיס, ג׳וינט ביד צעדתי ברחוב יפו, הלום פוסט טראומה צועד מכיכר ציון לכיוון קינג ג׳ורג׳, רואה את מראות העבר ומתקדם לעבר מסעדת ‘סבארו’ … כנראה שראו שמשהו לא בסדר איתי, עצר אותי שוטר ושאל אותי אם הכל בסדר, עניתי לו: אחותי עובדת בסבארו, יש פיגוע צריך לעזור לפצועים, אחותי שם אתה לא רואה?

קנביס. קנביס…. עבר בראשי להחזיר אותי ל2020, קנביס – רישיון…פוסט טראומה, היא מתה…. נשמתי עמוק מנסה להרגיע את הגוף הרועד, לאט לאט מבין שהייתי מנותק לזמן מה. בקול הכי רגוע עניתי לשוטר. כן, תסלח לי, אני עם פוסט טראומה, ואחותי נהרגה שם בסבארו ואני ברישיון. תרגיש טוב אדוני, ענה השוטר, רק בריאות. תודה.

ליד האנדרטה עצרתי, נשמתי נשימות מודעות , אנחנו כאן ועכשיו.

אין מסעדת סבארו, יש קפה נאמן, המדרגות ישנן, הקשתות ישנן, אך הנוף הנשקף מבפנים השתנה,גם אחותי איננה עוד פה, רק שמה על מצבת הזיכרון, בחוץ.” (מתוך עמוד הפייסבוק של אוריאל מעוז שאיבד את אחותו בפיגוע הנורא,במסעדת סבארו, אוגוסט 2001, לזכר תהילה מעוז ז”ל)

אז כיצד משפיע הקנאביס על מח האדם?

“מולקולות הקנאביס” הטבעיות של גופנו, האנדוקנבינואידים, מגנות עלינו מפני מתח נפשי, בדיוק באותו האופן שבו המערכת האנדרופינית בגופנו משמשת גם משככת כאבים טבעית. מתח נפשי עלול לגבות מחיר עצום מגופנו, להעמיד אותנו בסיכון גבוהה למחלות דחק כגון סכרת, מחלות לב, יתר לחץ דם, שחיקה של מערכת החיסון והרבייה. מתח כמובן גם משפיע על איכות חיינו, חוסר איזון כימי עלול לגרום לחרדה, דיכאון, הפרעות שינה והפרעות שונות נוספות.

מחקרים טרום קלינייים מצביעים על כך שהמערכת האנדוקנבינואידית מסייעת לווסת את התגובות הפיזיולוגיות למתח, של המערכת האנדוקרינית והעצבית. כלומר, ברגע שמופרשים הורמוני המתח אדרנלין וקורטיזול, המערכת הקנבינואידית נכנסת לפעולה ומסייעת למערכת העצבים להרגע ולהתאזן. המולקולה שאחראית לזה היא אנאנדמיד, המכונה גם “מולקולת האושר”.

במטופלי PTSD (פוסט טראומה) נדגמה רמה נמוכה של אותה מולקולה בהשוואה לדם שנלקח מאנשים שלא סבלו מהפרעה זו. האנאנדמיד עוזרת להשאיר מאחור זכרונות קשים ומפחיתה את רמת המתח שלנו, גורמת לנו להיות פה ועכשיו, להתעסק פחות או כלל לא, במה שהיה ובמה שיהיה. המטופל חווה שקט ונחת בזמן השפעת האנאנדמיד.

קיימים פרוטוקולים שונים לטיפול בPTSD באמצעות קנאביס, ניתן להשתמש בריכוזי THC שונים ובריכוזי CBD. לכל מטופל יתאים פרוטוקול שונה, יהיו מינונים או זני קנאביס שדווקא עלולים להציף זכרונות רגשות ומחשבות ויגרמו לאי נוחות אצל המטופל . יהיו מטופלים שרק באמצעות הקנאביס יחוו חיי שגרה רגועים באיכות טובה. לכן, קיימת חשיבות להתאמת הזן והמינון להצלחת הטיפול.

בכל מקרה יש להתייעץ עם מומחה לפני צריכה של קנאביס.

תכנים אחרונים

קנאביס רפואי וטיפולים במחלת הקרוהן

מחלת קרוהן הינה מחלה אוטואימונית כרונית, כלומר מחלה לכל החיים שבה הגוף תוקף את עצמו.יש אנשים שאצלם המחלה רדומה מרבית הזמן, כאלו שסובלים מהתפרצויות לעיתים

פוסט טראומה וקנאביס

“ירושלים, יצאתי מ’וועדה רפואית’ של הביטוח הלאומי. בהתקף חרדה ובקושי נושם בגלל סירנה של אמבולנס שהפתיעה אותי והכניסה אותי לפלאשבקים. המסכה בכיס, ג׳וינט ביד צעדתי

דילוג לתוכן