בית מרקחת אורנים פארם

משלוחים בפריסה ארצית

הזמנה מעל 350 ₪ משלוח חינם

02-6792632

השפעת הקנאביס על כאבים כרוניים

קנאביס (שם מדעי: Cannabis) הוא סוג של צמח ממשפחת הקנאביים. ממנו ניתן להפיק  תרכובות בעלות השפעות רפואיות מועילות, כמו זרעי הפרג, ענפי הערבה, עלי הקוקה ועוד.  הקנאביס מלווה  את האנושות עוד מימי קדם, כבר לפני יותר מארבעת אלפים שנה הוא מוזכר בכתבים סיניים עתיקים. ישנן עדויות כי בקנאביס נעשה שימוש  נרחב במדינות  אגן הים התיכון וברפואה המצרית הקדומה.

מידע חשוב אודות הקנביס ועבור מי הוא אפקטיבי –

הקנאביס הרפואי מאופיין בתור סם תחת פקודת הסמים המסוכנים.  בשל  סגולותיו הרפואיות, כמו הקלה על כאבים חזקים, הרגעה, נוגד דלקת, שיפור מצב הרוח, השפעה על התאבון, משרד הבריאות מאשר שימוש רפואי בצמח במצבי מחלה שונים.

הקנאביס מאופיין כצמח מרפא ולא כתרופה, הוא לא קיים בסל התרופות שקבע משרד הבריאות ועל מנת להשתמש ולהחזיק בו, נדרש להשיג רישיון מיוחד שמונפק על ידי היחידה לקנביס רפואי במשרד הבריאות באמצעות רופאים שהוסמכו לכך.

לקנאביס יכולה להיות השפעה מרגיעה  ואפקט של שיכוך כאב, בן אם מדובר בכאבים כרוניים אורתופדיים או נוירולוגים. בקרב חולים עם כאבי פאנטום או נוירופטיה סוכרתית, יכול הקנאביס להרגיע את הכאב החריף ולהטיב את התפקוד של החולים. קנאביס מרגיע את הכאב הכרוני בשורה של מחלות ניווניות של מערכת העצבים המרכזית, כגון – פרקינסון או טרשת נפוצה.  יתרה מזאת, לקנאביס השפעה חיובית על מערכת העיכול, במקרים של כאבים אקוטיים חזקים,  או בחילות, ירידה בתיאבון וירידה קיצונית במשקל, מצבים אשר אופייניים לדוגמא בקרב חולי סרטן שעוברים טיפולי כימותרפיה.

הקנאביס אף משפיע באופן חיובי על מצבים פסיכיאטריים, כגון – תסמונת הלם קרב, חרדה וחוסר שינה כרוני. בעל השפעה חיובית גם במחלות מעיים, כולל מחלת קרוהן .קיימות אף עדויות על אפקטביות בטיפול במקרים של אסטמה קשה. הקנאביס מסייע ביותר במקרה של תסמונות כאב, כמו למשל – פיברומיאלגיה ומחלות שהוגדרו  כתסמונות פונקציונאליות.

באיזה מצבים עוזר הקנאביס הרפואי?

על פי מחקרים שבוצעו בשנים האחרונות אודות השפעת הקנאביס על תאים סרטניים, נמצא כי הינו יעיל לא רק בהקלה על כאבם הקשה של החולים, אלא  עשוי לעקב את החמרת המחלה.

הקנאביס הרפואי מקל על הרגשת בחילה -עד כדי יכולת  לצמצם והן להעלים לגמרי  בחילות הנגרמות מסיבות שונות.

הקנאביס הרפואי יעיל במניעת התקפי אפילפסיה – על פי מחקר שבוצע במהלך שנת 2003, בארצות הברית, נמצא כי הקנאביס בצורה הטבעית שלו מהווה גורם חיובי מכריע בבקרה ובמניעה של התקפים אלו.

הקנאביס הרפואי מגביר את התאבון – אחת מן תופעות המאפיינות שימוש בקנאביס , שזוכה לאפקט שלילי או חיובי, תלוי במצבו של המטופל,  מה שנקרא בפי רבים “מאנצ’יז”. מגמה זו  שכיחה יותר בקרב המין הגברי, אבל ניתן בהחלט למצוא אותה גם בקרב המין הנשי. תכונה זו עשויה לסייע לחולי קרוהן, חולים במחלות דלקתיות בדרכי עיכול או בקרב מבוגרים בגיל הזהב שתיאבונם ירוד עקב מצבי מחלה שונים כגון דמנציה, אלצהיימר ועוד.

הקנאביס  מהווה מעין חומר נוגד דלקות – על פי  מחקרים שנעשו בתחום זה, נמצא כי קיימים רכיבים אקטיביים בקנאביס הרפואי אשר מכילים סגולות של נוגדי דלקת ויכולת טיפול בבצקת. עוד נמצא כי קנאביס רפואי אפקטיבי עבור טיפול בדלקות פרקים שונות.

הקנאביס הרפואי יעיל עבור נדודי שינה -בזכות האפקט המרגיע  והאופורי המאפיין את השימוש בו, נותן מענה להפרעות שינה, משפר את איכות השינה, מעמיק ואף מאריך אותה, תכונה המשפרת מאוד את איכות חייהם של מטופלים רבים אשר מתעוררים פעמים רבות במהלך הלילה מסיבות שונות.

אינפורמציה חשובה שיש לדעת אודות המעלות הנפלאות אשר משויכות לקנאביס הרפואי –

מאז התקופה הקדומה ביותר, צמח הקנאביס היה נחשב כבעל סגולות יוצאות מגדר הרגיל. בני העמים הקדומים עשו שימוש בצמח להפקת תרופות טבעיות, שיקויים ומשחות אשר סייעו לחולים בתקופה בה לא היו בנמצא תרופות פרמצבטיות. את פרחי הקנאביס עישנו או הפכו לקטורת וזאת על מנת להקל על סבלם ועל כאבם של החולים.

בעשור האחרון המחקר על קנאביס רפואי התקדם באופן ניכר, והרפואה גילתה את ההשפעה הנהדרת של הקנאביס הרפואי במגוון רחב של מצבי כאב, מיגרנה, כאבי פרקים, כאבים כרוניים, כאבי שרירים, פריצות דיסק וכאבי בטן. אחת מן הדוגמאות הנפלאות של השפעתו המוכחת של הקנאביס הרפואי על שיכוך כאבים, בצורה טבעית ובזכות זאת הפחתה בשימוש במשככי כאבים סינטטיים, ממכרים ובעלי השפעות ותופעות לוואי ניכרות ובעייתיות. מחקר שנערך בבית החולים רמב”ם לפני מספר שנים, נבחנה השפעת  שאיפת קנאביס על הקלה בכאבים, ונמצא כי מטופלים אשר סבלו מכאבים, חשו הקלה של כמחצית מסף הכאב תוך  עשרים דקות בלבד, בתום שאיפה של קנאביס בכמות מועטה ביותר. ההקלה בכאבים אצל אותם חולים ארכה במשך כשעה וחצי, במהלכה דווח אף על ירידה בחרדות, דיכאון ובחוסר האונים שבדרך כלל מתלווה לכאבים קשים מהסוג הזה.

המחקרים הרבים והניסיון הרב שנצבר לא מותירים ספק לגבי יעילות השימוש הרפואי בקנאביס , למגוון רחב מאוד של בעיות רפואיות ומחלות . לחוקרים הישראלים פורצי הדרך, מהראשונים שגילו את הפוטנציאל הרפואי הטמון בצמח זה, בהחלט מגיע קרדיט גדול.

שתהיה בריאות טובה לכולנו!

תכנים אחרונים

קנאביס – משלוחים

אנו חיים בתקופה המאופיינת בהתפתחויות צרכניות משמעותיות הצועדת לכיוון הפשטת תהליך הרכישה. הדבר מתבטא בעלייה מתמדת ברכישות המבוצעות ברשת לעומת רכישות בדריכה בחנויות . גם

קנאביס אינדיקה

זני קנאביס מאופיינים בדרך כלל בשלוש קטגוריות עיקריות, אינדיקה, סאטיבה והיברידי. מטופלים בקנאביס רפואי, חשופים למגוון מוצרים רחב המתחלק בהתאם לקבוצות הנבדלות הללו. הסיבה לכך

משלוח קנאביס רפואי

קנאביס רפואי ידוע כצמח בעל סגולות מרפא מהדומיננטים ביותר בצומח. ככזה, הוא הפך בשנים האחרונות כחלק מטיפולים רפואיים עבור מגוון רחב של מחלות – וזאת

מלאי קנאביס רפואי – בתי מרקחת

יחד עם הפופולריות הגוברת של צמח הקנאביס כאמצעי רפואי לטיפול במחלות רבות, כך גם הדרך להשיגו הולכת ונעשית מסובכת פחות. אם בעבר נאלצנו לחפש ארוכות

תפרחת קנאביס

שלב הפריחה הוא החלק המעניין ביותר במחזור החיים של צמח הקנאביס. המגדלים המורשים  דואגים לטפח את הצמח משלב הזריעה ועד לשלב קצירת הפרח. על מנת

קנאביס

את צמח הקנאביס גילה האדם עוד מימי ראשית הציוויליזציה. עדויות ראשונות לשימוש בו ניתן לתארך כאלפי שנים לפני הספירה. בקנאביס השתמשו לרוב למטרות פסיכדליות. בתרבויות

דילוג לתוכן